Hekobentonity Sp. z o.o.

Polimery

Już od przeszło 10 lat dostarczamy produkty niezbędne do prawidłowego przeprowadzania profesjonalnych odwiertów. W naszym asortymencie, oprócz środków specjalnych i bentonitów, znajdują się także polimery, które, w zależności od rodzaju, będą odpowiadały różnym zadaniom.

Oferujemy m.in. Antisol, czyli polimer odpowiedni do wiercenia studni i innych ujęć wodnych. Jest on bardzo ekonomiczny i wydajny, a do tego jest niegroźny dla środowiska. Proponujemy również biorozkładalne mieszanki typu Teqbio i Teqbio XCD, które będą odpowiednie do terenów chronionych i charakteryzują się bardzo łatwo regulowaną granicą płynięcia.

Z kolei do właściwej kontroli poziomu filtracji polecamy mieszankę Teqpac, która będzie odpowiednia do wód morskich, słodkich czy w różnych roztworach nasyconych. Produkt Prim Plus cechuje duży ciężar cząsteczkowy i zapewnienie niskiego poziomu filtracji.

Zachęcamy do sprawdzenia proponowanych polimerów i wybrania odpowiedniego, spełniającego wymagania produktu. W razie problemów, nasz doświadczony zespół służy pomocą i profesjonalnym doradztwem.

Teqbio

Mieszanka ta jest biorozkładalna i jest odpowiednia do terenów zielonych o szczególnej ochronie. Jest odpowiednia do przeprowadzenia specjalnych wierceń typu hydrotechnicznego lub kierunkowych horyzontalnych.

Teqbio XCD

Ten produkt będzie odpowiedni do wód słodkich i solanek. Dzięki dużej ciężkości jego cząsteczek, doskonale nadaje się do łatwego wytyczania granicy płynięcia. Może być dodany do płuczek bentonitowo-polimerowych lub tylko polimerowych.

Teqpac

Rozpuszczalny w wielu różnych płynach, polimer Teqpac charakteryzuje się świetną odpornością na fermentację bakteryjną. To m.in. dzięki temu wybierany jest chętnie do trudnych zadań, przeprowadzanych na niekorzystnych terenach geologicznych.

Prim Plus

Prim Plus jest doskonałym dodatkiem do płuczek bentonitowych, dzięki temu, że m.in. zdecydowanie niweluje oblepianie narzędzi. Doskonale sprawdza się w zachowywaniu stanu warstw łupkowych lub ilastych.

Antisol

Uniwersalny Antisol będzie doskonałym składnikiem do wielu różnych materiałów – np. z bentonitem wiertniczym ten naturalny polimer tworzy mieszankę idealną do terenów piaszczystych czy żwirowych.