Hekobentonity Sp. z o.o.

Antisol

Naturalny, oczyszczony polimer, Antisol, zapewnia efektywną lepkość płuczki, a także stabilizuje przewiercane formacje. Odznacza się wysoką wydajnością i ekonomicznością, a do tego dzięki swej wszechstronności pomaga ograniczyć moment obrotowy oraz obciążenia mające miejsce w trakcie wiercenia studni. Zwiększa także możliwość wynoszenia i usuwania zwiercin.

Wykorzystywany jest do wierceń studni, a także odwiertów geotermalnych. Użycie polimeru zapewnia dodatkowo wstępną inhibicję warstw ilastych oraz niestabilnych łupków. Antisol nie zawiera w swoim składzie substancji toksycznych, jest bezpieczny oraz przyjazny dla środowiska – często stosowany jest również jako płuczka biodegradowalna. Używany jest do płuczek zarówno na bazie wody słodkiej, jak i słonej.

Produkt można stosować wraz z innymi materiałami. W przypadku stosowania Antisolu z bentonitem wiertniczym należy najpierw rozmieszać bentonit, a następnie dodać polimer Antisol. Taka kompozycja z bentonitem wiertniczym polimer nadaje się idealnie dla formacji piaszczystych i żwirowych.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu. Udzielimy Państwu niezbędnych informacji dotyczących naszych produktów.