Hekobentonity Sp. z o.o.

Środki Specjalne

Wśród naszej zróżnicowanej oferty, znajdują się także środki specjalne – czyli minerały, preparaty i detergenty wykorzystywane najczęściej w pracach wiercących, które mogą odpowiadać za odpowiednie czyszczenie urządzeń i za ich lepszą pracę, a także do stosowania w specjalnych płynach wiertniczych.

Proponujemy szereg różnych rodzajów środków specjalnych, które znajdą swoje zastosowanie w rozmaitych procesach wiercenia. W skład oferty wchodzi m.in. specjalny smar miedziany, który dzięki wysokiej odporności na temperaturę, wysokie ciśnienie i zsuwanie przez wodę, jest popularną ochroną połączeń gwintowych w przewodach wiertniczych.

Mamy w asortymencie również ekologiczny i bezpieczny dla natury preparat typu TeqClean, poprawiający np. proces rozdzielania urobku. W ofercie znajduje się także Soda Ash (in. soda kalcynowana) poprawiająca proces dyspersji bentonitu w układach wodnych, czy specjalne minerały służące likwidacji zaników w cyrkulacji.

Wszystkie proponowane środki specjalne to wysokiej jakości produkty, które pomogą polepszyć wydajność pracy. Sprawdź nasze propozycje.

Teqclear

Środkiem szczególnie często wybierany w pracach mających miejsce na zielonych terenach chronionych, jest Teqclear. Detergent ten jest bezpieczny dla środowiska, który m.in. zminimalizuje oblepianie urządzenia wiertniczego.

Likwidacja zaników

Proponujemy specjalne preparaty wielkocząsteczkowe lub minerały, które pomogą pozbyć się zaników cyrkulacji. W naszym asortymencie znajdują się preparaty odpowiednie do warstw szczelinowatych i do terenów chronionych.

Smar miedziany

Aby właściwie zabezpieczyć gwinty w przewodzie wiertniczym i ograniczyć zużycie szczęk urządzenia, warto wykorzystać smar miedziany z naszej oferty. Preparat ten wytrzyma wysoką temperaturę i równie duże ciśnienie i nie zostanie zmyty przez wodę.

Biocyd

Są to inaczej specjalistyczne, chemiczne preparaty, których zadaniem jest usunięcie konkretnych, szkodliwych związków organicznych i mikroorganizmów. Mogą być wykorzystywane do np. usunięcia bakterii z elementów narzędzi podatnych na degradację.

Soda Ash

Soda Ash służy do m.in. polepszania dyspersji bentonitu w wodzie. Węglan sodu świetnie rozpuszcza się w wodzie i wykorzystywany jest również do zwiększania pH wody czy do wytrącania jonów minerałów z płuczki.